Monika Olszewska

Doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów kadrowo – płacowych, praktyk, Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wydziału Ekonomicznego oraz doktorantka ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wieloletnie doświadczenie w zakresie kadr i płac. Podczas swojej pracy bazowała głównie na wszelkim ustawodawstwie dotyczącym pobytu i legalności powierzania pracy cudzoziemcom oraz delegowania pracowników z Polski do pracy za granicę. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach tematycznych, konferencjach i spotkaniach fundacji, inicjatyw i stowarzyszeń zajmujących się tematyką delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców. Obecnie właścicielka firmy konsultingowej współpracującej i zrzeszonej w Północnej Izbie Gospodarczej oraz Izbie Pracodawców Polskich. Swoje szkolenia z powodzeniem prowadzi dla firm i przedsiębiorców, jak również pracowników instytucji państwowych na terenie całej Polski.


Odyseusz Karalis

Z pochodzenia jest Grekiem, choć sam o sobie mówi „obywatel świata”. Oferuje usługi skierowane do mikro, małego i średniej wielkości przedsiębiorcy w sposób outsourcingowy. Jego klienci w pełni korzystają z dobrodziejstw unijnego prawa – skutkiem czego mają spore obniżenia obciążeń systemowych. Odyseusz jest współwłaścicielem i prezesem zarządu ARIADNI GROUP. Porozumiewa się w 5 językach, w tym w 3 biegle.


Iwona Wołkiewicz

Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Umiejętności trenerskie szkoliła na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych kursach trenerskich. Wieloletni praktyk na stanowiskach Specjalisty ds. Administracji Personalnej, Specjalisty ds. Rozwoju Personelu, HR Business Partner.
Obecnie Wykładowca na Studiach Podyplomowych Kadry – Płace na UTH im. H. Chodkowskiej oraz trener na kursach i szkoleniach stacjonarnych i internetowych z zakresu prawa pracy oraz prelegent na licznych konferencjach. Z wielką satysfakcją dzieli się ze słuchaczami wiedzą, nie tylko teoretyczną, ale także cenną dla kursantów wiedzą praktyczną. Zajęcia prowadzi metodami interaktywnymi, zachęcając słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w kursie.


Paweł Tomasz Ziólkowski

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie tematyki prawnej. Wykonuje działalność gospodarczą w zakresie konsultingu, w ramach której pomaga zakładać, prowadzić i likwidować inne firmy. Autor ponad 12.000 publikacji w prasie fachowej i portalach elektronicznych. Zrealizował ponad 1200 szkoleń o tematyce prawnej, także w formie webinariów. Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych Kadry i Płace – Prawo i Praktyka Gospodarcza (GWSH w Katowicach) oraz na Studiach Podyplomowych Rachunkowości i Podatków (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Ekspert Wolters Kluwer. Ekspert Sage. Ekspert Infor. Stały współpracownik Universe Properties Group. Specjalizuje się w podatkach, prawie pracy i prawie działalności gospodarczej.


Maciej Krajewski

Kierownik oddziału w Kancelarii Doradztwa Finansowego Phinance S.A.
Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie planowania, analiz finansowych i doboru rozwiązań dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Podczas wdrażania ww. rozwiązań skupia się na rozpoznaniu i wyeliminowaniu maksymalnej liczbie ryzyk, jakie mogą pojawić się w firmie oraz na poukładaniu wdrażanych rozwiązań finansowych, prawnych i podatkowych tak, aby pracowały w sposób spójny.
Jedną z głównych płaszczyzn optymalizacyjnych na jakich porusza się z przedsiębiorcami jest sukcesja, czyli planowanie świadomego i niezakłóconego dziedziczenia przedsiębiorstwa i majątku przedsiębiorców.


Sebastian Wiśniewski

Kierownik okręgu w toruńskim oddziale Phinance S.A., właściciel firmy konsultingowej oraz aktywny wspólnik w kilku projektach w innych branżach. Doradca i konsultant finansowy. Z branżą związany od 2014 r. Studia na kierunku Zarządzanie na Uczelni ASBiRO pozwalają mu skutecznie prowadzić kilkuosobowy zespół specjalistów. Pomaga swoim Klientom w rozwiązywaniu problemów i wyzwań na płaszczyźnie sukcesyjnej oraz pracowniczej, implementując rozwiązania bazujące na rynku finansowym. Współpracuje z wieloma specjalistami z branży prawnej i podatkowej, co pozwala na wdrażanie skutecznych zmian w przedsiębiorstwach swoich Klientów.


Samir Kayyali

Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń on-line. Uznany dydaktyk i praktyk. Przeprowadził ponad 700 szkoleń stacjonarnych, a w Internecie działa od 2013 roku. Realizował szkolenia m. in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.


Edward Jacek Trill

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Administrator grupy na Facebooku „Wrocław – ogłoszenia i informacje”, liczącej już ponad 80 tysięcy członków, zajmującej się aktywizacją zawodową osób poszukujących pracy.
Społecznik, wspierający niepełnosprawnych, w szczególności w zakresie ich zatrudnienia.
Znakomity fachowiec z zakresu Kadr i Płac.
Znawca tematyki zatrudniania osób niepełnosprawnych i korzyści dla pracodawców, wynikających z tego zagadnienia.
Pracodawca dla osób niepełnosprawnych.


Adam Piwek

Adam Piwek – ekspert z zakresu marki pracodawcy. Od ponad 15 lat przedsiębiorstwom z różnych branż pomaga w skutecznej rekrutacji, budowaniu marki pracodawcy i efektywnej, czyli przynoszącej zamierzone cele, komunikacji i marketingu – ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań digital. Menedżer ds. komunikacji i content marketingu w HRlink i Goldenline. Wykładowca-praktyk m.in. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu – Grupa Wyższych Szkół Bankowych.


Mariusz Pigulski

Maiusz Pigulski – Ekspert i praktyk, który od ponad 20 lat zajmuje się zagadnieniami z szeroko rozumianego obszaru kadrowo-płacowego. Od przeszło 10 lat współpracuje m.in. z wydawnictwami: Infor, Wiedza i Praktyka, Beck, Rzeczpospolita. Redaktor naczelny SERWISKADROWEGO.PL Autor i współautor licznych publikacji oraz książek takich jak m.in.: „Mistrz Kadr i Płac” „Informator Kadrowo-Płacowy 2021” „Lista płac w praktyce. Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania” „Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków 2021” „Wszystko o umowach zlecenia i o dzieło” „Urlopy wypoczynkowe – ustalanie wymiaru, udzielanie i obliczanie wynagrodzenia” „Wynagrodzenia w Kodeksie pracy i rozporządzeniach. Komentarz” „ZFŚS 2021. Komentarz”


Dariusz Jabłoński

Dariusz Jabłoński – Absolwent Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Kierownik Sprzedaży przez duże „S”. Od 7 lat duszą i ciałem związany z firmą Soulab Consulting i jej systemem HRappka.pl. Współtwórca rozwiązań biznesowych optymalizujących procesy Klientów. Specjalista w automatyzacji procesów HRowych, w tym związanych z legalizacją cudzoziemców. Na co dzień z sukcesem wdraża system zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych organizacjach.