Monika Olszewska

Doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów kadrowo – płacowych, praktyk, Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wydziału Ekonomicznego oraz doktorantka ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego. Wieloletnie doświadczenie w zakresie kadr i płac. Podczas swojej pracy bazowała głównie na wszelkim ustawodawstwie dotyczącym pobytu i legalności powierzania pracy cudzoziemcom oraz delegowania pracowników z Polski do pracy za granicę. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach tematycznych, konferencjach i spotkaniach fundacji, inicjatyw i stowarzyszeń zajmujących się tematyką delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców. Obecnie właścicielka firmy konsultingowej współpracującej i zrzeszonej w Północnej Izbie Gospodarczej oraz Izbie Pracodawców Polskich. Swoje szkolenia z powodzeniem prowadzi dla firm i przedsiębiorców, jak również pracowników instytucji państwowych na terenie całej Polski.


Odyseusz Karalis

Z pochodzenia jest Grekiem, choć sam o sobie mówi „obywatel świata”. Oferuje usługi skierowane do mikro, małego i średniej wielkości przedsiębiorcy w sposób outsourcingowy. Jego klienci w pełni korzystają z dobrodziejstw unijnego prawa – skutkiem czego mają spore obniżenia obciążeń systemowych. Odyseusz jest współwłaścicielem i prezesem zarządu ARIADNI GROUP. Porozumiewa się w 5 językach, w tym w 3 biegle.


Iwona Wołkiewicz

Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Umiejętności trenerskie szkoliła na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych kursach trenerskich. Wieloletni praktyk na stanowiskach Specjalisty ds. Administracji Personalnej, Specjalisty ds. Rozwoju Personelu, HR Business Partner.
Obecnie Wykładowca na Studiach Podyplomowych Kadry – Płace na UTH im. H. Chodkowskiej oraz trener na kursach i szkoleniach stacjonarnych i internetowych z zakresu prawa pracy oraz prelegent na licznych konferencjach. Z wielką satysfakcją dzieli się ze słuchaczami wiedzą, nie tylko teoretyczną, ale także cenną dla kursantów wiedzą praktyczną. Zajęcia prowadzi metodami interaktywnymi, zachęcając słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w kursie.


Paweł Tomasz Ziólkowski

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie tematyki prawnej. Wykonuje działalność gospodarczą w zakresie konsultingu, w ramach której pomaga zakładać, prowadzić i likwidować inne firmy. Autor ponad 12.000 publikacji w prasie fachowej i portalach elektronicznych. Zrealizował ponad 1200 szkoleń o tematyce prawnej, także w formie webinariów. Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych Kadry i Płace – Prawo i Praktyka Gospodarcza (GWSH w Katowicach) oraz na Studiach Podyplomowych Rachunkowości i Podatków (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Ekspert Wolters Kluwer. Ekspert Sage. Ekspert Infor. Stały współpracownik Universe Properties Group. Specjalizuje się w podatkach, prawie pracy i prawie działalności gospodarczej.
Samir Kayyali

Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń on-line. Uznany dydaktyk i praktyk. Przeprowadził ponad 700 szkoleń stacjonarnych, a w Internecie działa od 2013 roku. Realizował szkolenia m. in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.


Dariusz Jabłoński

Dariusz Jabłoński – Absolwent Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Kierownik Sprzedaży przez duże „S”. Od 7 lat duszą i ciałem związany z firmą Soulab Consulting i jej systemem HRappka.pl. Współtwórca rozwiązań biznesowych optymalizujących procesy Klientów. Specjalista w automatyzacji procesów HRowych, w tym związanych z legalizacją cudzoziemców. Na co dzień z sukcesem wdraża system zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych organizacjach.Marcin Zarzycki

Adwokat i doradca podatkowy oraz partner zarządzający w Kancelarii LTCA.
Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania tax compliance.
Marcin reprezentował klientów w ponad 100 postępowaniach podatkowych, sądowo – administracyjnych i karnoskarbowych. Wspólnie z zespołem LTCA jest laureatem prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i
Dziennika Gazeta Prawna. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 900
szkoleniach m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance. Autor wielu specjalistycznych publikacji prawnych i podatkowych.

Anita Gołębiewska

Dyrektor Operacyjna CashDirector S.A. oraz pomysłodawczyni i Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie, które zdobywała prowadząc księgowość międzynarodowych korporacji oraz rekrutując i zarządzając zespołem księgowości. Obecnie odpowiedzialna za nadzór operacyjny, współpracę ze strategicznymi partnerami oraz dynamiczny rozwój spółki. Od ponad 10 lat popularyzuje nowoczesne technologie do obsługi księgowej, a główną misją jej działań jest podnoszenie rangi zawodu księgowego

Kalina Kaczmarek

Ekspert prawa pracy z 19 letnim doświadczeniem; prowadzi działalność konsultingowo – szkoleniową w zakresie „twardego HR”. W latach 2001-2018 pracownik Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, na stanowiskach inspektora pracy a następnie starszego inspektora pracy. Doświadczony trener współpracujący z firmami szkoleniowymi oraz realizująca szkolenia zamknięte dla potrzeb konkretnego odbiorcy; specjalizuje się w problematyce prawnej ochronie pracy, doradca i stały współpracownik wielu przedsiębiorstw i instytucji. Wieloletni wykładowca na studiach magisterskich.

Żaneta Hejne

Z wykształcenia księgowa, coach, przedsiębiorca, od 10 lat prowadzę kancelarię usług księgowych, w którym to zarządzam 22 osobowym zespołem, obsługując ponad 300 klientami. Poza prowadzeniem biura mocno interesuję rozwojem osobistym, dzięki któremu mogę przekazywać na swoich szkoleniach czy konferencjach, które organizuję wiedzę i doświadczenie, w jaki sposób prowadzić firmę równoważąc przy tym życie prywatne i będąc szczęśliwą i spełnioną kobietą. Prywatnie żona, mama i pasjonatka dalekich podróży podczas których najbardziej uwielbiam obserwować ludzi ich zachowania reakcje i odmienność kulturową.

Ilona Adamska

Magister filozofii i dziennikarstwa, absolwentka 3-letniego kursu doktoranckiego na UKSW w Warszawie. Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality oraz 6 portali lifestylowych. Właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA. Autorka i redaktorka Organizatorka ogólnopolskich plebiscytów dla kobiet biznesu Pomysłodawczyni i Prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Akademii Świadomego Budowania Marki. Motywatorka, inspiratorka, prelegentka kobiecych konferencji. Organizatorka wielu akcji charytatywnych.

Izabela Leśniewska

Doradca podatkowy. Prowadzi szkolenia na temat Polskiego Ładu, a w szczególności składki zdrowotnej m.in. w Akademii LTCA, Szkolenia Ekspert oraz różnych oddziałach KIDP. Prelegentka na konferencjach zorganizowanych przez Uniwersytet Łódzki i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Autorka artykułów w serwisie Prawo.pl i ekspertka w „Rzeczpospolitej”. Współtwórca programu do analizy wyboru opodatkowania przedsiębiorców w Polskim Ładzie „ANALIZA”. Twórca „Sagi o składce zdrowotnej”. Pracuje w Kancelarii Doradztwa Podatkowego Alo-2 sp. z o.o.

Maciej Kabaciński

Od kilkudziesięciu lat, w ramach prowadzenia firmy INSTALL i Akademiaczasupracy.pl, szkoli i doradza firmom transportowym oraz wdraża rozwiązania integrujące różne systemy do zarządzania procesami w firmach transportowych (INELO, OCRK, GBOX Assist, 4Trans, systemy TMS). Charakter pracy sprawia, że jest zawsze na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami transportowymi, a swoją zdobytą wiedzą dzieli się z innymi.

Robert Lisicki

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i uzyskał tytuł radcy prawnego. W latach 2004-2016 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Międzynarodowego Prawa Pracy. Uczestnik prac legislacyjnych na poziomie unijnym (m.in. nad dyrektywą w sprawie czasu pracy, dyrektywą ws. pracowników tymczasowych) oraz krajowym (m.in. zmiany kodeksowych regulacji czasu pracy, umów terminowych). Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, prowadząc szkolenia i wykłady z zakresu prawa pracy. Autor publikacji z zakresu polskiego i unijnego prawa pracy.

Milena Gołda

Milena Gołda to organizatorka konferencji i doradczyni rządów jako ekspert budowania marki własnej i firmowej oraz inwestycji zagranicznych. Pracowała w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Chętnie dzieli się wiedzą jako prelegent konferencji biznesowych, inwestycyjnych, motywacyjnych, zarządzania, przywództwa oraz marki osobistej i firmowej. Jako redaktor naczelna CEOWORLD Magazine występowała m.in. na konferencji Frost and Sullivan przed 800 prezesami z całego świata. Za swoje działania otrzymała nagrodę Ambasadora Przedsiębiorczości wśród kobiet organizacji FAAVM z Kanady, a jej Mag Press Agency – nagrodę New York Award Program.
Dr Milena Gołda była wielokrotną stypendystką – w tym rządu hiszpańskiego na studiach doktoranckich w Madrycie na Uniwersytecie Complutense de Madrid. Odbyła studia na Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu w połączeniu z MA z John Hopkins University. Była stypendystką Akademii Dyplomatycznej w Madrycie i Organizacji Narodów Zjednoczonych. UW na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Stosunków Międzynarodowych. Ukończyła MBA i Doctor of Business Administration Collegium Humanum.

Dr Milena Gołda jest właścicielką Forum Biznesu Polska®, pomysłodawczynią i organizatorką wydarzeń Forum i Gala Woman Power® oraz Forum i Gala Business Power® . Zrzesza w ten sposób szereg osobistości świata biznesu, promując ich rozwój, przedsiębiorczość, odwagę i kreatywność.

Radomir Szaraniec

Radomir Szaraniec – doradca podatkowy. Nieprzerwanie od 2000 r. łączyłem studia z pracą w krakowskich kancelariach doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych. W listopadzie 2006 r. rozpocząłem kierowanie Referatem Windykacji w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie, odpowiadając za prowadzenie procesów związanych z odzyskiwaniem należności i udzielaniem ulg w spłacie zaległości czynszowych. Pracami referatu kierowałem do kwietnia 2009 r., by w maju 2009 r. otworzyć kancelarię doradcy podatkowego. Od listopada 2011 r. do marca 2013 r. byłem wiceprezesem MKS Cracovia SA, zaś od kwietnia 2011 r. jestem wiceprezesem spółki doradztwa podatkowego Kancelaria Podatkowa Małgorzata Szaraniec i Synowie

Anna Kamińska

Anna Kamińska pomaga ludziom HR-u, którzy poszukują sprawnego i skutecznego doradztwa w zakresie prawnych aspektów związanych z szeroko rozumianym zatrudnieniem. Dbam by Klienci mogli koncentrować się na tym, co wychodzi im najlepiej, czyli budowaniu organizacji, w których pracownicy chcą pracować. Tym samym, by nie musieli poświęcać czasu na badanie i weryfikowanie prawnych aspektów pojawiających się w sferze HR-u.
Jeste radczynią prawną i wspólniczką kancelarii Szuszczyński Kamińska Prawnicy HR.

Michał Szuszczyński

Michał Szuszczyński – radca prawny i wspólnik kancelarii Szuszczyński Kamińska
Prawnicy HR, świadczącej doradztwo prawne w obszarze prawa HR dla pracodawców. Doradza polskim i zagranicznym Klientom w obszarze indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy,  specjalizując się w zagadnieniach związanych z czasem pracy, działalnością konkurencyjną oraz czynami nieuczciwej konkurencji ze strony pracowników, a także relacjami ze związkami zawodowymi.
Jest pełnomocnikiem procesowym przed sądami pracy wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym, sporządza opinie i ekspertyzy prawne z zakresu prawa pracy oraz prowadzę szkolenia i seminaria poświęcone zagadnieniom prawa pracy.

Agnieszka Wierzelewska

Agnieszka Wierzelewska

Trenerka Mental & Biznes, prezeska Akmo Global sp. z o.o. wspiera i
pomaga innym przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy

•budowa pewności siebie i nawyków
•wyznaczanie celów
•zarządzanie stresem

Konrad Wierzelewski

Konrad Wierzelewski wszechstronny przedsiębiorca, który biznesem zajmuje się od ponad dwóch dekad. Aktywnie rozwija 4 firmy. Zajmujący się zarządem i wynajmem nieruchomości, oferując miejsca dla ponad 400 osób z różnych zakątków świata. W branży motoryzacyjnej jest właścicielem Stacji Kontroli Pojazdów.
Organizator takich wydarzeń biznesowych jak #HistorieBiznesu oraz #Biznesspot.
Uwielbia marketing i sprzedaż. Stawiając na rozwój dzisiaj jako Certyfikowany Trener Mentalny w Biznesie wspiera i
pomaga innym przedsiębiorcom rozwijać i wprowadzać ich biznesy na dużo wyższy poziom